شاین اداره خسارت روابط عمومی دیوان عالی کشور

شاین: اداره خسارت روابط عمومی دیوان عالی کشور عدم صلاحیت دعوای مطالبه خسارت رای گیری کتبی

گت بلاگز فرهنگی هنری سینمای ما تفریحی و خانوادگی نیست ، فیلم شاد و کمدی با هم متفاوت است

سینما به تولید در هر ژانری نیاز دارد و فیلم های کمدی از این قاعده مستثنی نیست.

سینمای ما تفریحی و خانوادگی نیست ، فیلم شاد و کمدی با هم متفاوت است

مسعود اطیابی کارگردان سینما در خصوص روند رو به رشد تولید فیلم های کمدی به خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ گفت: سینما به تولید در هر ژانری نیاز دارد و فیلم های کمدی از این قاعده مستثنی نیست؛ ولی باید دقت کرد به جایی نرسد که از سمت مخاطب بعد زده شود و سالها به دست فراموشی و عدم تولید و سوددهی سپرده شود.

عبارات مهم : سینما
وی افزود: این روزها نیاز به تولید فیلم های مفرح کمدی زیاد از قبل احساس می شود؛ ولی باید بدانیم تولید فیلم های شاد و کمدی متفاوت هست. آثار شاد خانوادگی و قصه گو هستند ولی فیلم های کمدی معمولا قصه گو نیستند و موقعیت های کمدی ندارند که جهت استمرار و جذب مخاطب زیاد بهتر هست، دسته اول از فیلم ها گسترده تر تولید شود تا این سینما معکوس جواب ندهد.

وی اضافه کرد: سینمای ما به سمت سینمای شاد نرفته بلکه این جریان را سینمای طنز جلو می برد. چند فیلمی که فروش بالایی داشتند نیاز مردم را نشان می دهند و شاید هم مخاطب بعد از دیدن آن ها کاملا راضی نباشد ولی همین که دقایقی از وقت خود را کنار خانواده شاد گذراندند، جهت آنها کفایت می کند.

این کارگردان عنوان کرد: مردم در سینما نیازهای خود را برآورده ساخته و تولیدکننده های فیلم نیز از این جریان نهایت بهره را می برند.

کارگردان «ماه گرفتگی» اظهار داشت: چه در سینما و چه در تلویزیون، با دوری از فضای تلخ و رفتن به سمت فضایی شاد با استانداردهای لازم، اتفاقات بهتری جهت مخاطب عام رقم خواهد خورد.

وی افزود: سینما به سمت ساخت آثار کمدی و مفرح بیشتری خواهد رفت و حتی پتاتسیل این را دارد که کل فضای شاد جامعه را با تولیدات خود در دست بگیرد.

این کارگردان اظهار داشت: البته سینما هم به طور کامل خانوادگی و تفریحی نیست که باید در این زمینه نیز اتفاقات بهتر و با برنامه ریزی بیشتری رقم بخورد تا در جذب گسترده تر مخاطب و خانوادگی شدن آن موفق باشیم.

اطیابی خاطر نشان کرد: خادم ترین ژانر به سینمای کشور، سینمای مفرح و کمدی است که باید به آن توجه داشت.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سینما | مخاطب | سینمای | کارگردان | سینما | هنر سینما | سینمای کمدی | مسعود اطیابی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog