شاین اداره خسارت روابط عمومی دیوان عالی کشور

شاین: اداره خسارت روابط عمومی دیوان عالی کشور عدم صلاحیت دعوای مطالبه خسارت رای گیری کتبی

گت بلاگز فرهنگی هنری بی‌هویتی تئاتر در کشور ما بیداد می‌کند

جایگاه تئاتر ما پراکنده؛ خودجوش؛ ناگهانی؛ اتفاقی و بدون هویت جا و مکان اجرایی و سلیقه مخاطب هست.

بی‌هویتی تئاتر در کشور ما بیداد می‌کند

مریم کاظمی، دبیر بیست و چهارمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در گفتگو با خبرنگار حوزه تئاتر گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ در خصوص جایگاه تئاتر کشور ما نسبت به دیگر کشورها گفت: در کشورهای دیگر هیچ تلاش و تمرینی جدا از هویت گروهی و تعلق به یک کمپانی یا حمایت مستمر تولیدی شکل نمی گیرد و این مسئله تئاتر را پا درهوا؛ تنها و یک لا قبا به جای می گذارد و بزرگترین تفاوت تئاتر ما با دیگر کشورها هم در همین هست. جایگاه تئاتر ما پراکنده؛ خودجوش؛ ناگهانی؛ اتفاقی و بدون هویت جا و مکان اجرایی و سلیقه مخاطب است و این جلوی رشد مستمر را می گیرد و تلاش ها بی ثمر می ماند.

عبارات مهم : آموزش
وی اطراف درخواست خود از مسئولان جهت ارتقای بهتر بخش کودک و نوجوان اظهار داشت: من درخواست می کنم که سالن های اجرایی بیشتری بسازید. جهت تولید تئاتر هزینه کنید. جهت تبلیغات همکاری کنید. آموزش و پرورش و صدا و سیما و وزارت ارشاد به طور مستقیم و سایر ارگان ها به طور غیر مستقیم جهت حیات تئاتر و نفس کشیدن آن احساس مسئولیت کنند.

وی افزود: از گروه های تئاتری جهت استقرار در سالن های تئاتری حمایت کنند و کارمندهای تربیت شده است و متناسب این حرفه را جهت سالن های تئاتری بگمارند. سالن های اجرایی باید کارمندان اداری و فنی و اجرایی و خدمات و حراست با شیفت های کاری متفاوت داشته باشند و تداخل سلیقه نباشد. گروه های تئاتری را جهت دریافت پول تولید نمایش ها در سیکل اداری سرگردان نکنند و پوستر و بروشور و بنرها را باید چاپ کنند. کارگاه های خیاطی و ساخت و ساز دکور با آرشیو مناسب مجددا تاسیس کنند و کار بیهوده و غلط مدیران قبلی را ادامه ندهند. دست از تجاری کردن سالن ها بردارند. مسئولان حقوقشان را می گیرند ولی نمی دانند چه آبی در لانه مورچه ها می اندازند. باید از مشاوران آگاه استفاده کنند نه مشاوران باآرزوهای انجام نشده و حسادت های حرفه ای.

کاظمی راجع به اهمیت تئاتر در مدارس تصریح کرد: در مدارس باید درست به اندازه سایر دروس به تئاتر هم پرداخته شود و در برنامه هفتگی کلاس ها گنجانده شود؛ آیا که تئاتر مدارس کسی را بازیگر یا کارگردان نمی کند. مثل اینکه درس ریاضی کسی را ریاضیدان یا درس موسیقی کسی را موزیسین نمی کند. نشانه دروس مدرسه بیان آموزش های اولیه به طور یکسان و رایگان به همه است تا هیچ فرزند ای بدون آشنایی و آگاهی شغل آینده اش را گزینش نکند و به این ترتیب به اندازه دروس دیگر اهمیت دارد و مورد نیاز هست، عمیقا به آن پرداخته شود و حتی می توان جهت آموزش علوم دیگر از هنر نمایش بهره برد.

مریم کاظمی در آخر اطراف فعالیت های خود در حوزه تئاتر گفت: من هم به عنوان یک فعال تئاتری تلاش بر برطرف موانع موجود جهت رسیدن به اوضاع بهتر در جهت اهداف گروه تئاتر مستقل که سالهاست در آن مشغول به کار هستم، دارم و می کوشم از شرایط موجود عالی ترین نتیجه را بیرون بکشم.

انتهای خبر/

واژه های کلیدی: آموزش | تئاتر | مریم کاظمی | جشنواره تئاتر کودک و نوجوان | تئاتر ایران |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog