شاین اداره خسارت روابط عمومی دیوان عالی کشور

شاین: اداره خسارت روابط عمومی دیوان عالی کشور عدم صلاحیت دعوای مطالبه خسارت رای گیری کتبی

گت بلاگز سیاسی تصویرهای ، برافراشته شدن پرچم عراق در القیروان+ کریدور ارتباطی داعش در مرزهای سوریه فروریخت

نیروهای بسیج مردمی در آخرین مرحله از عملیات محمد رسول الله موفق به آزادسازی ناحیه استراتژیکی القیروان شدند.

تصویرهای ، برافراشته شدن پرچم عراق در القیروان+ کریدور ارتباطی داعش در مرزهای سوریه فروریخت

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی گروه تحریریه سایت جوان، نیروهای حشدالشعبی با پشت سر گذاشتن دو مرحله از عملیات گسترده محمد رسول الله، موفق شدند ناحیه استراتژیکی القیروان را از شر تروریست های داعش آزاد کنند.

عبارات مهم : بغداد

*فرار عنصرهای تکفیری از صحنه نبرد در جنوب موصل
تیپ هشتم نیروهای حشدالشعبی موفق شدند هجوم تروریست های داعش را به نزدیکی منطقه الحضر در جنوب موصل را خنثی کرده و ضمن به هلاکت رساندن دو تن از عنصرهای تکفیری، دو دستگاه از تجهیزات نظامی آنان را منهدم کنند.
به نقل از منابع حشدالشعبی؛ تروریست های داعش تلاش کردند تا با بهره گیری از 6 خودروی بمب گذاری شده است خط مقاومت نیروهای عراقی را پیش از فرار عنصرهای خود از صحنه نبرد بشکنند، ولی در ادامه تکفیری ها با گریختن از صحنه پیکار، عنصرهای هلاکت یافته و تجهیزات نظامی خود را در میدان جنگ رها کردند.
*عملیات «هلاکت موش ها»، ضربه نهایی ارتش عراق به داعش در عملیات بغداد
با انجام عملیات نظامی یکسان بین فرماندهی عملیات بغداد و شرق الانبار که به نام «هلاکت موش ها» و در مناطق « النباعی، الکسارات و بنی زید غربی بغداد» به منظور تعقیب عنصرهای تکفیری انجام گرفت، مناطق یاد شده است از تمامی سلاح ها، ادوات نظامی و مواد منفجره پاکسازی شده است و مناطق پیرامونی شهر بغداد امنیت یافت؛ گفتنی است این عملیات در ادامه عملیات های امنیتی متوالی بعد از فرماندهی عملیات بغداد صورت می گیرد.
ماموریت روزانه نیروهای امنیتی عراق با نشانه تعقیب عنصرهای داعش در بخش های متفاوت میدانی عملیات هم چنان ادامه دارد.
درهمین راستا، نیروهای امنیتی در فرماندهی عملیات بغداد توانستند طی 24 ساعت گذشته با بازرسی در مناطق «العکیدات و الراکوب» از توابع جنوبی بغداد و ناحیه «الزملة» در شمال این شهر، 5 قبضه بمب دست ‎ساز، 4 گلوله توپ جنگی، 3 گلوله توپ ، 4 گلوله خمپاره و موشکRBG7 را کشف و ضبط کنند.

*برافراشته شدن پرچم عراق بر فراز مرکز القیروان/ تبریک مرجعیت دینی به فرزندان دلاور عراق
به نقل از اعلام الحربي؛ نیروهای بسیج مردمی عراق اهداف از پیش تعیین شده است جهت مرحله نخست از عملیات آزادسازی القیروان، روستاهای اطراف و مناطق مسکونی را محقق کردند.
این عملیات بعد از گذشت 12 روز از آغازش، با همکاری گردان های حشدالشعبی، جنگنده های ارتش و نیروی هوایی عراق کامل شد.
این عملیات که در نوع خود غافل گیر کننده به شمار می رود طی 10 شب اجرایی شد و پیشروی هایی در سه محور شمال، جنوب و جنوب غربی القیروان انجام گرفت.
نیروهای شرکت کننده در این دوره از عملیات، طی ساعات اولیه از آزادسازی روستاهای مجاور ناحیه القیروان، روند محاصره حومه این منطقه را با قطع مسیر مواصلاتی بین القیروان و المالحات، کامل کردند.
به دنبال عملیات حمله به مرکز ناحیه القیروان از تمامی محورها، بخش زیادی از تجهیزات دفاعی تروریست های داعش منهدم شده است و با آزادسازی مرکز القیروان، پرچم عراق بر بالای ساختمان های این منطقه به اهتزاز درآمد.
اما اهداف محقق شده است در این مرحله از عملیات عبارتند از: آزادسازی مرکز ناحیه القیروان، آزادسازی روستاهای عماش و تل ام عامر در شمال، آزادی تل عبید در جنوب، آزادسازی روستای المالحات در غرب و آزادسازی روستاهای تل الهزیل و الحظیل در شرق القیروان.
خسارات وارد شده است به تروریست های تکفیری نیز به شرح زیر است:
– هلاکت 37 تروریست داعش
– انهدام استحکامات دفاعی تکفیری ها در مرکز ناحیه القیروان
– منهدم کردن شماری از ادوات نظامی و تجهیزات بمب گذاری شده است تروریست ها و منفجر کردن دو موتور متعلق به عنصرهای داعش
– انهدام پرتاب کننده خمپاره تروریست ها.
یگان های مهندسی و میدانی نیروهای بسیج مردمی نیز به ساخت خاکریزها، حفر تونل‎ها، مین روبی و خنثی کردن بمب های دست ساز موجود در مرکز ناحیه القیروان اقدام کردند تا بدهید ترتیب این منطقه را از حملات خودروهای بمب گذاری شده است از سوی عنصرهای داعش مصون نگه دارند.
مرجعیت عالیقدر دینی و مراجع عظام تقلید عراق نیز با تبریک این پیروزی ها به نیروهای حشدالشعبی و فرزندان ملت عراق، آزادسازی کامل منطقه القیروان را گرامی داشتند.
*آزادسازی محله النجار در ساحل راست موصل/ مخازن سوخت تروریست ها در البعاج منهدم شد
سرلشکر عبدالامیر رشید یارالله فرمانده عملیات آزادسازی نینوا (قادمون یا نینوی) اعلام کرد: نیروهای مقابله با تروریسم موفق شدند با آزاد کردن محله «النجار» در ساحل راست موصل، پرچم عراق را بر بالای بلندی های این محله به اهتزاز درآورند.
فرماندهی عملیات نیروهای یکسان اعلام کرد: براساس یافته های مرکز اطلاعات و تحقیقات فدرال عراق، جنگنده های ارتش این کشور با انجام چندین عملیات هوایی در منطقه البعاج، مخزن سوخت متعلق به تروریست های داعش را به طور کامل منهدم کردند.
در عملیاتی دیگر که در آن یکی از پایگاه های داعش نشانه قرار گرفت، 9 تن از تروریست های تکفیری با تابعیت کشور های عربی به هلاکت رسیده و تمامی تسلیحات و ادوات نظامی داخل مقر یاد شده است منهدم شد.
با آزادسازی منطقه راهبردی القیروان، یکی از بااهمیت ترین اهداف نیروهای بسیج و ارتش عراق در جهت تامین امنیت مناطق هم جوار با کشور سوریه تحقق یافت. بدون شک تروریست های داعش نیز یکی از شاهراه های نقل و انتقال نیرو و تجهیزات خود را در مرزهای دو کشور از دست دادند.
به علاوه از ابتدای حضور تروریست ها در سوریه و عراق، نواحی مرزی دو کشور همواره به عنوان یک کریدور ارتباطی و نیز مسیری جهت فرار گروه های شکست خورده تکفیری در استان های نینوا و دیرالزور به شمار می رفت.
از سوی دیگر با کنترل نیروهای عراقی بر حومه و مرکز القیروان، تکفیری های حاضر در شرق سوریه نیز در یک حصار جغرافیایی قرار می گیرند؛ حصاری که نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت سوری توان فروریختن کامل آن را دارند.
گزارش از: وحید امیدی موحد
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: بغداد | تروریست | تروریست ها | عملیات نظامی | نیروهای عراقی | عملیات آزادسازی | تروریست های داعش | نیروهای امنیتی عراق

تصویرهای ، برافراشته شدن پرچم عراق در القیروان+ کریدور ارتباطی داعش در مرزهای سوریه فروریخت

تصویرهای ، برافراشته شدن پرچم عراق در القیروان+ کریدور ارتباطی داعش در مرزهای سوریه فروریخت

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog