شاین اداره خسارت روابط عمومی دیوان عالی کشور

شاین: اداره خسارت روابط عمومی دیوان عالی کشور عدم صلاحیت دعوای مطالبه خسارت رای گیری کتبی

گت بلاگز خراسان رضوی برگزاری همایش بین المللی مادری و تزاحم نقش‌ها

همایش بین المللی مادری و تزاحم نقش‌ها با حضور چهره‌های ماندگار حوزه علمیه خواهران و جمعی از اساتید برجسته حوزه و دانشگاه برگزار شد.

برگزاری همایش بین المللی مادری و تزاحم نقش‌ها

به گزارش گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جواناز مشهد، مقدسی مسئول برگزاری همایش مادری و تزاحم نقش ها گفت: در این همایش می خواهیم با مقایسه جایگاه مادری در اسلام و اندیشه های غربی پاسخی شایسته در خصوص نقش ها و مسئولیت های مادری در آموزه های اسلامی ارائه دهیم.

وی در خصوص اهمیت مسئله ی مادری افزود: نقش مادری نقش مهمی جهت زن هاست که جایگزینی ندارد.

عبارات مهم : اسلام

مسئول برگزاری همایش مادری و تزاحم نقش ها گفت:: کار زن ها تولید و تربیت انسان است و نخستین مدرسه ی اموزش انسان دامان مادر است.

مقدسی باشاره به این که یک کانون خانواده سالم می تواند منشا سلامت جامعه باشد، گفت: مسئله ی همسری و مادری از پرسشها اساسی است که باید در کانون وظایف زن باشد که متاسفانه امروز به حاشیه رفته است.

وی به مسئله حضور زن ها در اجتماع اشاره کرد و افزود: در اسلام نه تن ها منعی نداریم بلکه حتی از نگاه اسلام فرقی بین زن و مرد جهت کسب علم نیست و زن ها می توانند از نظر علمی گام های بلندی بردارند.

مسئول برگزاری همایش مادری و تزاحم نقش ها ادامه داد: نقش اجتماعی زنان نباید به گونه ای باشد که باعث شود که نقش زن ها به عنوان مادر فراموش شود که متاسفانه امروزه مسئله ی همسری و مادری در پایین ترین رده قرار گرفته است.

مقدسی گفت: گاهی این نقش ها باهم تزاحم دارند که این نیاز به مدیریت دارد. زن ها توانمندند و می توانند عرصه های متفاوت فعالیت کنند، ولی توجه به نقش مادر بودن نیازمند برنامه ریزی است.

وی به فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره کردو افزود: دولت باید به زن هایی که به هر دلیلی کار تمام وقت یا نیمه هنگامی که را قبول کرده اند یاری کند تا بتوانند به مسئله ی مادری بپردازد.

مسئول برگزاری همایش مادری و تزاحم نقش هاگفت: امید واریم مسئولین به این امر توجه خاص داشته باشند تا زنان بتوانند نقش خود را به نحو احسنت انجام دهند.

انتهای خبر // ز. ی

واژه های کلیدی: اسلام | همایش | اسلامی | برگزاری | همایش بین المللی | مادر | حوزه علمیه | مشهدمقدس

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog