شاین اداره خسارت روابط عمومی دیوان عالی کشور

شاین: اداره خسارت روابط عمومی دیوان عالی کشور عدم صلاحیت دعوای مطالبه خسارت رای گیری کتبی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی نحوه واردات گوشی گوشی مسافری اعلام شد

گمرک کشور عزیزمان ایران نحوه واردات گوشی همراه مسافری را همزمان با اجرای طرح رجیستری به گمرکات سراسر کشور اعلام کرد.

نحوه واردات گوشی گوشی مسافری اعلام شد

نحوه واردات گوشی گوشی مسافری اعلام شد

عبارات مهم : انواع

گمرک کشور عزیزمان ایران نحوه واردات گوشی همراه مسافری را همزمان با اجرای طرح رجیستری به گمرکات سراسر کشور اعلام کرد.

به گزارش خبر آنلاین، مرکز واردات و مناطق آزاد و خاص اقتصادی گمرک در بخشنامه ای اعلام کرد ؛ مسافرینی که به کشور وارد می شوند در صورتی که خارج از کشور گوشی همراه خریداری کرده باشند ، موظف هستند گوشی خود را در بدو ورود به گمرک محل ورود خود اظهار کنند.

بر این اساس گمرک کشور عزیزمان ایران با رعایت مقررات مسافری و لحاظ کردن شرایط غیر تجاری صرفا یک دستگاه تلفن همراه، با اخذ حقوق گمرکی و دو برابر سود بازرگانی و عوارض متعلقه مراتب اظهار ذی نفع را در سامانه مسافری از طریق گزینه ثبت اطلاعات وارد کرده و سپس از آیکون برابر هر رکورد ثبت شده است نسبت به درج اطلاعات شناسه IMEI و مبالغ عوارض مربوطه اقدام کنند.

این بخشنامه تاکید کرده است در صورت عدم اظهار گوشی و عدم پرداخت حقوق ورودی و درج موارد فوق در سامانه مذکور در هنگام ورود به کشور امکان رجیستری گوشی وجود نخواهد داشت و مسئولیت آن با مسافر است.

بنابراین گزارش ؛ گمرک کشور عزیزمان ایران در جهت ایجاد شفافیت و احترام به حقوق شهروندی و دسترسی آزاد به اطلاعات از دسترسی آزاد به اطلاعات قیمت واقعی گوشی های گوشی در طرح رجیستری خبر داده و اعلام کرده است : این اقدام با نشانه احترام به حقوق شهروندی و دسترسی آزاد به اطلاعات امور گمرکی صورت گرفته است و خریداران گوشی های گوشی در وقت استعلام کد شناسه بین المللی (IMEI) می توانند از قیمت واقعی این گوشی ها که در گمرک تعیین و بر مبنای آن حقوق ورودی اخذ شده است است اطلاع حاصل نمایند.

علاوه بر این دسترسی به اطلاعات نوع ارز و قیمت ارزی که بر مبنای آن حقوق ورودی در گمرک اخذ شده است در دسترس مشتریان قرار گرفته و با استعلام کد شناسه بین المللی می توانند مشتریان به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند.

گمرک بر اساس قانون احترام به حقوق شهروندی و دسترسی آزاد و برخط به اطلاعات علاوه بر موارد یاد شده است اطلاعات مربوط به تاریخ واردات گوشی گوشی و حتی کشور سازنده را نیز در اختیار مشتریان قرار می دهد . این کارها به خریداران گوشی های گوشی وارداتی کمک می کند تا گوشی اصل را از تقلبی تشخیص و قیمت واقعی گوشی گوشی را به فروشنده پرداخت نمایند.

این در حالی است که واردکنندگان انواع گوشی های گوشی می توانند به ارزش گمرکی انواع گوشی ها قبل از واردات دسترسی داشته باشند .ارزش پایه انواع گوشی های گوشی بر اساس قانون دسترسی و انتشار آزاد اطلاعات به تفکیک انواع برندها و مدل های متفاوت در سامانه آنلاین ارزش کالایی گمرک (TSC) که یکی از دستاوردهای سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی است قرار داده شده است و جهت تمامی شهروندان قابل دسترسی است.

این اطلاعات به کمک سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی جمع آوری و در بزرگترین بانک اطلاعات تجارت خارجی کشور ذخیره سازی و تجمیع می شود و بخشی از این اطلاعات که امکان انتشار دارد بر اساس قانون دسترسی آزاد به اطلاعات در اختیار شهروندان قرار می گیرد.بانک اطلاعاتی گمرک به روز و به لحظه موجود است و تمامی اطلاعات به صورت آنلاین در این بانک اطلاعاتی جمع آوری می شود.

خریداران انواع گوشی های گوشی می توانند با شناسه (IMEI) 15 رقمی گوشی از طریق لینک پنجره واحد تجارت فرامرزی گمرک به آدرس https://epl.irica.ir/ImeiInfoView?0 استعلام بگیرند.

همچنین گمرک کشور عزیزمان ایران اعلام کرده که تمامی کالاهای وارداتی به گمرکات سراسر کشور به کمک سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی کنترل می شود و رصد کالاهای وارداتی با استفاده از فن آوری اطلاعات هوشمند شده است است .

نحوه واردات گوشی گوشی مسافری اعلام شد

واژه های کلیدی: انواع | تجارت | واردات | اطلاعات | وارداتی | اطلاعات | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog